0,00 PLN

Rebreather Hollis PRISM 2

Kod produktu: CCR

Rebreather Hollis PRISM 2
53900.00 pln
kupuję szt. 
wysyłka: tel
  • Rebreather Hollis PRISM 2
  • Rebreather Hollis PRISM 2
  • Rebreather Hollis PRISM 2
  • Rebreather Hollis PRISM 2
  • Rebreather Hollis PRISM 2
  • Rebreather Hollis PRISM 2

OPIS PRODUKTU

 Rebreather Hollis PRISM 2

Hollis Prism 2 to CCR Rebreather w pełni zamknięty, idealny do nurkowania w różnych warunkach tj wody otwarte, jaskinie czy wraki. Doskonale również sprawdza się w nurtowaniach głębokich. Może być sterowany elektronicznie lub manualnie, co oznacza, że sam wybierasz sposób utrzymania PPO2 w pętli. Możesz wybrać  wersje z przednimi lub tylnymi przeciwpłucami. W połączeniu z zamontowanym z tyłu radialnym scrubberem PRISM 2 zapewnia łatwe oddychanie przy niskim wysiłku oporowym i niskim obciążeniu hydrostatycznym. PRISM 2 został również przetestowany przez ANSTI przy 100 M i ma najniższy WOB spośród wszystkich rebreatherów CCR na rynku. Kompletny zestaw gotowy do nurkowania po wyjęciu z pudełka zawiera elektroniczne sterowanie, wyświetlacz HUD z zespoloną płytą tylną, dwie butle o pojemności 3L z zaworami plus skrzydło.

https://youtu.be/foi5eghb9eg?list=PLu3OfZxONtti-rsLkxOq854Fh08RY-fDo

Z PRZECIWPŁUCAMI TYLNYMI

Prism 2 z przeciwpłucami tylnymi, które sprawiają, że klatka piersiowa pozostaje „wolna” co pozwala na zmniejszenie oporów oraz lepszy trym. Posiada dwupowłokową budowę worka, która ułatwia usuwanie wewnętrznych płuc w celu oczyszczenia lub wymiany. Niezawodny zawór ADV jest odporny na swobodny przepływ gazu diluentowego, a wszystkie systemy dostarczania gazu w Hollis PRISM 2 mają funkcję automatyczną lub manualne. Trójnik posiada pułapkę wodną, która zatrzymuje wodę z pętli w przeciw płucu oraz zawór, który ułatwia jej spuszczenie. Ulepszona konstrukcja pozwala na ułożenie węży w szybki i łatwy sposób. A solidna i niezawodna konstrukcja MAV DIL i O2, pozwala również offboardowo wpiąć gaz po obu stronach. PRISM 2 posiada najmniejsze opory oddechowe WOB spośród wszystkich rebreatherów dostępnych na rynku.

PĘTLA ODDECHOWA Z PRZECIWPŁUCAMI PRZEDNIMI

Hollis Prism 2 z przeciwpłucami zamontowanymi przodu. Posiada dwupowłokową budowę worka, która ułatwia usuwanie wewnętrznych płuc w celu oczyszczenia lub wymiany. Niezawodny zawór ADV jest odporny na swobodny przepływ gazu diluentowego, a wszystkie systemy dostarczania gazu w PRISM 2 mają funkcję automatyczną i manualne. Trójnik posiada pułapkę wodną, która zatrzymuje wodę z pętli w przeciw płucu oraz zawór, który ułatwia jej spuszczenie. Ulepszona konstrukcja pozwala na ułożenie węży w szybki i łatwy sposób, a solidna i niezawodna konstrukcja MAV DIL i O2, pozwala również offboardowo wpiąć gaz po obu stronach. PRISM 2 posiada najmniejsze opory oddechowe WOB spośród wszystkich rebreatherów dostępnych na rynku.

 

SCRUBBER RADIALNY 

Hollis Prism 2 posiada radialny scrubber CO2 o pojemności 2,5 kg, który charakteryzuje się najlepszym możliwym czasem ochrony, izolacją i oporami oddechowymi. Kanister scrubbera jest zamontowany pionowo z tyłu między dwoma butlami (po jednej z tlenem i diluentem). Przezroczysty pojemnik scrubbera jest wykonany z Engineered Thermoplastic, ta wyjątkowa konstrukcja Hollis zapewnia, że widać czy skrubber CO2 jest zamontowany i zapakowany tworząc integralną część pętli oddechowej.

 

WYSOKA WYDAJNOŚĆ DSV I BOV

Każdy Hollis PRISM 2 jest dostarczany wraz z DSV (Dive Surface Valve) lub opcjonalnie z BOV (Bailout Valve) (BOV jest jeszcze niedostępny w UE). BOV jest wyposażony w wysokowydajny zawór regulacyjny, jest niewiarygodnie lekki i stanowi bezpośrednie połączenie z PRISM 2 w celu zastąpienia DSV. PRISM 2 BOV jest uważany przez wielu specjalistów za podstawowe urządzenie zabezpieczające rebreather i spełniające wymagania dotyczące szkolenia na technicznych kursach rebreatherowych.

 

 

ELEKTRONIKA

Elektronika, czujniki i baterie są zamontowane w zespolonej głowicy nad scrubberem, a węże zasilające poprowadzone są nad ramionami do górnej części przeciw płuc. Analogowy główny wyświetlacz LED oferuje szybki podgląd wydajności urządzenia ze wskaźnikami stanu i alarmów, podczas gdy niezależny cyfrowy wyświetlacz wtórny OLED weryfikuje wydajność urządzenia.

Wyświetlacz HUD

Główny wyświetlacz HUD składa się z 3 dwukolorowych diod LED w kolorze czerwonym i zielonym. Jest zamontowany po prawej lub lewej stronie DSV/BOV, tuż pod poziomem oczu. Każda dioda LED pokazuje informacje o stanie połączonego z nią czujnika O2 używając „Kod Smitha”, czyli za pomocą błysków co 5 sekund podczas całego nurkowania.

Komputer nurkowy

Komputerem używanym w rebreatherze Prism 2 jest Sherwater Petrel. Został on wybrany ze względu na to, że jest to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych komputerów na rynku przeznaczonych dla rebreatherów CCR wykorzystujących mieszaniny gazów. „Petrel 3” kontroluje setpointy w Prism 2 i wykorzystuje podstawowy algorytm dekompresji Buhlmann ZHL-16C, który został zmodyfikowany przy pomocy Gradient Faktorów.

 

CAŁKOWITE DOPASOWANIE DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB

PEŁEN WYBÓR OPCJI

Zamówienie rebreathera Prism 2 jest teraz bardzo łatwe dzięki opcji Prism 2 Builder. Możesz szybko dodać wyposażenie, takie jest wydajny BOV, butle, zawory, rodzaj skrzydła i uprzęży, a nawet laserowo wygrawerować swoje imię na sprzęcie – a wszystko to prosto z fabryki.

Specyfikacja techniczna

 

    Najlepsze w branży WOB – 1,57 J / L przy 40 metrach przy użyciu AIR jako diluentu

    Ciężar jednostki przy pełnym naładowaniu, w standardowej konfiguracji – ok. 22 kg

    Dzielone przeciw płuca pozwalają na łatwe oddychanie podczas dużego wysiłku

    Odpływy /odpływ z przeciw płuc ułatwiają usunięcie wody podczas nurkowania

    Automatyczny zawór ADV dodaje diluent podczas zanurzania  lub gdy ciśnienie w pętli jest niższe niż ciśnienie otoczenia

    Ręczny zawór MAV dodaje diluent  lub służy do płukania pętli

    Gazy – Powietrze, Trimix i Heliox

    Ręczny zawór MAV dodający tlen umożliwia ręczne sterowanie PPO2

    Podstawowy wyświetlacz HUD na poziomie oczu umożliwia łatwe monitorowanie

    Podaje parametry PPO2 dla każdego czujnika tlenu

    Zewnętrzny włącznik zasilania

    Łatwa kalibracja

    Stałe monitorowanie PPO2

    Obieg zamknięty i otwarty

    Śledzenie CNS na podstawie ekspozycji tlenu w czasie rzeczywistym

    Aktualizacja oprogramowania przez Internet

    Dive Log

    Stojak ze stali nierdzewnej w zestawie

    Scrubber Flow Design – Radialny

    Przeciw płuca objętość – przednie  3,5 l / tylne  4,0 l

    Wartości zadane PO2 – regulowane (0,7, 1,0, 1,2, 1,3, 1,4)

    Czujniki O2 -3 galwaniczne

    Żywotność czujnika – 12 miesięcy lub 100 godzin nurkowania

    Duży czytelny Handset Shearwater Petrel

    Typ baterii – alkaliczne 9 V / ogniwo litowe 3,6 V.

    Żywotność baterii 40 godz

    Automatyczny przełącznik wartości zadanej – Tak

    Zintegrowany system balastowy Tak (opcjonalnie)

    Czas pracy Scrubbera zgodny z normą EN 14143:

 

TERMIN PRZYDATNOŚCI DO UŻYTKU (badanie zgodne z normą EN 14143)

 

• 190 min (0,5%, SEV CO2) przy użyciu 8-12 w temp. 4°C, 1,6 l/min CO2, 40 msw (metrów słonej wody)

• 215 min (0,5%, SEV CO2) przy użyciu 8-12 w temp. 4°C, 1,6 l/min CO2, 100 msw (metrów słonej wody)

• 190 min (0,5%, SEV CO2) przy użyciu 8-12 w temp. 4°C, 3,0 l/min CO2, 6 msw (metrów słonej wody)

 

Wymiary

    Długość: 53,3 cm

    Szerokość: 43,2 cm

    Głębokość: 22,9 cn

    Waga – ok. 22 kg

 

JEST MOŻLIWOŚĆ ZKONFIGUROWANIE SWOJEGO Rebreathera Hollis PRISM 2

https://www.hollisrebreatherspolska.pl/prism2-builder/

 

 U nas nie tylko możesz zakupić, ale możesz również zrobić kurs, a jeśli nie jesteś do końca przekonany to zapraszamy na intro gdzie będzie możliwość poznania jednostki od strony praktycznej.  ZAPRASZAMY